вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty z drewna

Trwałe płoty z drewna

Niepoprawnie zabezpieczone płoty z drewna ekspresowo się destruują oraz mogą nieodwracalnie zgubić swój pierwotny czar i cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie powinno się poznać typy konserwacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące płot z drzewa należy zacząć od dokładnego oraz skrupulatnego przygotowania towaru na płot, bo od tego zależy wynik końcowy naszych prac. Przed zastosowaniem produktów do ochrony i ozdoby sztachet z drzewa niezbędne jest skontrolowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi symptomów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Gdy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, należy nanosić następne amalgamaty, które asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego płotu, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje ogrodzenie od wewnątrz, lecz nie wytworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Ochronione w ten sposób płot pozostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu zabezpieczy ogrodzenie przed ujemnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba poświęcić im dużo uwagi i troski.

Kompletnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z pcv. Ów rodzaj płotów jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają także biokorozji wskutek tego służą swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий